BodyDetox24 ocena kliniczna 1

Ocena skuteczności i bezpieczeństwa preparatu wspomagającego oczyszczanie organizmu BodyDetox24*

Uzasadnienie badania
BodyDetox24 jest preparatem specjalnie opracowanym do oczyszczenia organizmu. Jego formuła składa się ze specjalnie dobranych ziół i witamin, których składniki aktywne zostały uzyskane w opatentowanej technologii, gwarantującej wysoką aktywność i ukierunkowane działanie składników. W odróżnieniu od innych preparatów oczyszczających organizm (tzw. detoksów), które wg producentów działają w ciągu tygodni, BodyDetox24 działa w bardzo krótkim czasie, np. w ciągu 24 godzin. Chociaż dość silne działanie przeczyszczające może wydawać się trochę drastyczne, preparat został sprawdzony w testach toksykologicznych i udokumentowano, że jego stosowanie przez u zdrowych ludzi nie niesie żadnego ryzyka działań ubocznych czy niepożądanych.

Schemat badania
Rekrutację zdrowych ochotników przeprowadzono poprzez ogłoszenie prasowe w lokalnej gazecie. Badanie było przeprowadzone i nadzorowane przez przychodnię rejonową w Sandefjord, Norwegii. Badanie miało na celu ujawnienie, jeśli wystąpią, zmian w badaniach biochemicznych krwi oraz subiektywną ocenę wypływu kuracji preparatem BodyDetox24 poprzez wypełnienie formularza samooceny.

Kryteria włączenia:

Zdrowi ochotnicy, bez poważniejszych schorzeń.

Kryteria wykluczenia:

Ciąża i laktacja, czynna kamica żółciowa, przyjmowanie ważnych leków. (Ważne leki zdefiniowano jako, te leki, które muszą być przyjmowane regularnie i których przyjęcie nie może być opóźnione bardziej niż 4 godziny).

Ze uwagi na sposób działania BodyDetox24 wygodnym jest zastosowanie preparatu w dni wolne od pracy np. podczas weekendu lub urlopu. Przed przystąpieniem do badania (kilka dni przed weekendem, zwykle w środę, czwartek lub piątek) uczestnicy badania mieli pobraną krew na standardowe badania laboratoryjne – dzień zero.


* Badanie przeprowadzono w Skandynawii jako otwarte badanie pilotażowe.

Ocena kliniczna -- następna strona
Bezpośrednie przejście na wybraną stronę oceny klinicznej:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest suplementem diety. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.