Oczyszczanie organizmu

Skąd będę wiedział, że mój organizm potrzebuje oczyszczania?

Dr Peter Bennett sugeruje, że każdy przynajmniej raz w roku powinien przejść oczyszczajacy organizmu detoks. Jednak wyłącza z tego kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z poważnymi przewlekłymi chorobami, z nowotworami czy gruźlicą. W takich sytuacjach zawsze najpierw należy zasięgnąć opinii lekarza czy możemy przeprowadzic kurację oczyszczającą.

Dziś, gdy jesteśmy coraz bardziej narażeni na toksyny środowiskowe (w powietrzu, wodzie, pożywieniu, w kosmetykach, przyjmijemy leki, i używki itp.) oczyszczajacy organizm detoks jest jeszcza bardziej ważnym, niż kiedykolwiek wcześniej. Stwierdzenie jednego lub więcej wyszczególnionych poniżej objawów przemawia za przeprowadzeniem oczyszczajacego organizm detoksu:

  • Niewytłumaczalne zmęczenie
  • Spowolnione wydalanie
  • Podrażnienia skóry
  • Niezdrowa, szara (ziemista) cera
  • Alergia
  • Tlące się zakażenia/stany zapalne
  • Wzdęcia brzucha
  • Problemy z menstruacją
  • Problemy z koncentracją, pamięcią i snem
  • Obrzęki wokół oczu i worki pod oczami

Od czego rozpocząć oczyszczanie organizmu?

Najpierw zmniejsz obciążenie organizmu toksynami. Wyeliminuj alkohol, papierosy, nadmiar mocnej kawy, rafinowany cukier i tłuszcze nasycone oraz wszystko to, co działa jak toksyny i jest obciążeniem dla organizmu w procesie zdrowienia. Zminimalizuj stosowanie w gospodarstwie domowym "chemicznych" środków czyszczących oraz "chemicznych" kosmetyków i produktów higieny osobistej (zmywacze, szampony, dezodoranty, preparaty higieny jamy ustnej) i zastąp je w miarę możliwości naturalnymi zamiennikami.
Innym negatywnym elementem dla odzyskania dobrego zdrowia jest stres (zwłaszcza jego, nadmiar określany jako distress). Nadmierny stres wyzwala w naszym organizmie uwalnianie hormonów stresu, takich jak m. in. adrenalina, która w większych ilościach prowadzi do uruchomienia kaskady wolnych rodników i stresu oksydacyjnego oraz spowalnia działanie enzymów detoksyfikujących w wątrobie. Różne techniki relaksacyjne (joga, qigong, medytacja) mogą być prostymi i skutecznymi sposobami na uwolnienie od nadmiaru stresu.

Dlaczego warto wybrać program BodyDetox24?
Istnieje wiele programów i recept oczyszczania organizmu opracowanych w zależności od indywidualnych potrzeb. Każde rzeczywiste oczyszczanie i detoksykacja powinno obejmować neutralizację toksyn i ich usunięcie z organizmu. Usuwanie toksyn może odbyć się następującymi drogami:
bezpośrednio z krwi (krwioupust, pijawki, hemodializa)
przez skórę z potem (wysiłek fizyczny, sauna)
przez płuca z powietrzem wydechowym (hyperwentylacja)
przez nerki z moczem (diureza forsowana płynem, lekami moczopędnymi)
przez przewód pokarmowy z kałem (leki przeczyszczające, lewatywa, płukanie jelit)

Spośród wszystkich narządów biorących udział w oczyszczanie organizmu, do których należą wątroba, nerki, płuca, skóra, śledziona i układ limfatyczny, najpotężniejszym i najbardziej podatnym na regenerację organem jest wątroba. Funkcje odtruwające wątroby dotyczą neutralizacji różnych toksyn, w tym alkoholu i amoniaku (przekształcanie w mocznik), jak również sprzęgania i degradowania hormonów, przemiany leków i różnych substancji, itp.

Składniki aktywne preparatu BodyDetox24 nie tylko aktywnie stymulują funkcje detoksykacyjne wątroby, wspomagając przy tym jej regenerację, ale również działają skutecznie przeczyszczająco i wspomagając usuwanie toksyn przez przewód pokarmowy.

I Faza detoksykacji: obejmuje zachodzące w wątrobie procesy utleniania, redukcji, hydroksylacji, dezaminacji i metylacji. Procesy te wymagają obecności enzymów mikrosomalnych (cytochrom b5 i P-450) i cytoplazmatycznych.

II Faza detoksykacji: polega na przemianie substancji do ich pochodnych glukuronidowych, siarczanowych, taurynowych i glicynowych. Dzięki tym procesom związki lipofilne ulegają przekształceniu w rozpuszczalne w wodzie i mogą ulegać wydaleniu z moczem lub żółcią.

Jak mogę wspomóc program oczyszczania organizmu?
Po zakończeniu kuracji oczyszczającej jest ważne, aby przestrzegać kilku zasad:
W dniu oczyszczania zaleca się nie przyjmować żadnych pokarmów przez cały dzień. Jeśli program oczyszczania rozpoczynamy wieczorem, można rano zjeść lekkie śniadanie.
Nie przyjmować dodatkowych płynów po przyjęciu pierwszej torebki BodyDetox24. Jednak w przypadku pragnienia, można pić ciepłą przegotowaną wodę.
Po zakończonej kuracji przez 1 - 2 dni jedz bardzo lekkie posiłki, bez produktów smażonych, mięsa, chleba, alkoholu i słodyczy.
Pij dużo czystej wody.
W trakcie kuracji i zaraz po niej nie wolno pić ani spożywać zimnych napoi ani posiłków np. prosto z lodówki!
Dobrze jest zachować dietę wegetariańską po kuracji przynajmniej przez 72 godziny: tylko owoce, warzywa i pełne ziarna.
Uwzględnij w diecie pokarmy zawierające dużo naturalnnego błonnika.