BodyDetox24 - skład 1

BodyDetox24 to preparat, który wspomaga oczyszczanie organizmu i stymuluje usuwanie nagromadzonych toksyn. BodyDetox24 zawiera składniki aktywne pochodzenia roślinnego.

 1. Ekstrakt owocu papai (Carica papaya) zawarty w preparacie, posiada właściwości, które pozwalają oddziaływać na podwyższenie poziomu glutationu[1]. Glutation jest najsilniejszym antyoksydantem w naszym organizmie, który potrafi wymiatać wolne rodniki. Ekstrakt z papai sam posiada również silne działania antyoksydacyjne i zapobiega uszkodzeniom wywołanym przez uwalniane toksyny [2,3],
 2. Ekstrakt nasion dyni (Cucurbita pepo), jak wykazano w badaniach, posiada również, tak jak ekstrakt z papai, zdolność antyoksydacyjną oraz zmniejsza peroksydację lipidów[4],
 3. Ekstrakt owocu cytryny (Citrus limon) potrafi pozytywnie wpływać na przemianę cholesterolu i lipidów oraz zwiększać poziom glutationu w komórkach. Naukowcy uważają, że ekstrakt z cytryny ma również działanie wspomagające czynność wątroby[5].
 4. Ekstrakt siemienia lnianego (Linum usitatissimum) dostarcza olej, śluzy, kwasy tłuszczowe wykazujące działanie osłonowe na błonę śluzową przewodu pokarmowego, zmiękcza stolec i ułatwia jego pasaż.
 5. Ekstrakt nasion owsa (Avena sativa) jest naturalnym źródłem β-glukanu, który jak wykazano, wspomaga wydzielanie żółci i cholesterolu[6]. Wydzielanie żółci stanowi główną ścieżkę wydalniczą dla toksyn, cholesterolu i odpadków lipidowych.
 6. Ekstrakt arcydzięgla (Angelica sinensis) wykazuje wielokierunkowe działanie; m. in. potrafi aktywować komórki Browicza-Kupffera w wątrobie, które usuwają odpadki komórkowe[7]. Ekstrakty arcydzięgla wspomagają również działanie hepatocytów - komórek wątroby[8,9],
 7. Ekstrakt twardziaka jadalnego (Lentinula edodes), jak wynika z danych naukowych, również wspomaga funkcję i regenerację wątroby[10,11]. Jest on również; źródłem polisacharydów, w tym α-glukanów oraz lentinanów, które korzystnie wpływają na organizm.
 8. Ekstrakt batatów (Ipomoea batatas) jest bogatym, naturalnym źródłem polifenoli, które wykazują silne działanie antyoksydacyjne oraz szereg innych korzystnych działań dla detoksykacji organizmu.
 9. Ekstrakt kiełków pszenicy (Triticum vulgare) jest cennym naturalnym źródłem witaminy E i wielu witamin oraz wielu składników mineralnych. Wspomaga lepszą kontrolę lipidów, zmniejsza poziom cholesterolu. Poprawia odpowiedź tkanek na insulinę.
 10. Ekstrakt marchwi (Daucus carota) jest naturalnym źródłem karotenów, w tym ( prowitaminy A) oraz
 11. Ekstrakt ciecierzycy (Cicer arietinum) jest źródłem witamin, minerałów oraz roślinnym źródłem wielo-nienasyconych kwasów tłuszczowych: kwasu α-linolenowego i kwasów omega 3.
 12. Ekstrakt liści szpinaku (Spinacia oleracea) jest m. in. naturalnym źródłem minerałów, zwłaszcza żelaza, witamin oraz β-ekdysteronu, który jest roślinnym sterydem. Poprawia bilans azotowy organizmu, syntezę protein i ogólne samopoczucie.

Skład preparatu następna strona
 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest suplementem diety. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.