BodyDetox24 - skład 2

Ocet jabłkowy cydr - jest naturalnym preparatem wspomagającym metabolizm, odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Dostarcza kompleks mineralny i naturalny kwas octowy. Poprawia funkcjonowanie nerek, przewodu pokarmowego, reguluje wiele procesów biologicznych, przyczynia się do poprawy metabolizmu, korzystnie wpływa na redukcję masy ciała i redukcję cholesterolu oraz przypływ energii. Zwiększa poziom tlenu we krwi, a tym samym aktywnie uczestniczy w intensywnym spalaniu pokarmów.


Ksylitol należy do polioli, szeroko stosowanej grupy substancji słodzących. Są one zwykle pozyskiwane z maltozy znajdującej się w ziarnach zbóż (np. kukurydzy). Jest składnikiem naturalnym i nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Jeden gram ksylitolu dostarcza mniej kalorii niż cukier i produkty nim słodzone mogą być spożywane przez osoby na diecie redukującej masę ciała lub starające się utrzymać optymalną wagę. Dodatkowo przyczynia się do zapewnienia prozdrowotnego sposobu żywienia bez konieczności eliminacji z jadłospisu produktów o słodkim smaku.


Kwas cytrynowy zwany także solą cytrusową (Sal essentiale Citri) jest związkiem szeroko występującym w świecie roślinnym, zarówno sam, jak i w postaci soli. Zawarty w wielu owocach, zwłaszcza w ekstrakcie z cytryny. Ponadto kwas cytrynowy występuje w małych ilościach w większości wszystkich organizmów żywych. Kwas cytrynowy wykazuje działanie przeciwutleniające, tworzy kompleksy z metalami ciężkimi i alkaloidami, które często przyspieszają reakcję samoutleniania i eliminacji. Związek ułatwia resorpcję jonów wapniowych w jelitach. Ma zastosowanie również jako regulator kwasowości.


Siarczan magnezu (synonimy: sól gorzka, sól z Epsom). Działa ona zarówno w cienkim, jak i grubym jelicie. Sól ściąga wodę i zatrzymuje ją w świetle jelita, zwiększa ciśnienie wewnątrzjelitowe. Pobudza również wydzielanie cholecystokininy§ , która stymuluje wydzielanie żółci i soku trzustkowego oraz kurczenie się pęcherzyka żółciowego, który opróżnia się z żółci i jednocześnie rozkurcza zwieracza Oddiego** . Spożycie magnezu wpływa korzystnie na zmniejszanie poziomu metali ciężkich w organizmie[12,13,14] i na zwiększenie poziomu energetycznego komórek.

Sproszkowane liście aloesu posiadają właściwości przeczyszczające i żółciopędne, które są znane i wykorzystywane od tysięcy lat.

Sok ananasa w proszku jest źródłem witamin i składników mineralnych oraz enzymu bromelainy

Poza tym w preparacie znajdują się składniki pomocnicze, dwutlenek krzemu, naturalny aromat cytrynowy.


poprzednia strona Skład preparatu
 
Uwaga! Przedstawiony powyżej preparat jest suplementem diety. Nie należy rozumieć, że może on zapobiegać lub leczyć jakiekolwiek choroby. Powyższe treści nie odwołują się do takich jego właściwości.