Skąd będę wiedział, że mój organizm potrzebuje oczyszczania?

Dr Peter Bennett sugeruje, że każdy przynajmniej raz w roku powinien przejść oczyszczajacy organizmu detoks. Jednak wyłącza z tego kobiety w ciąży lub karmiące piersią, osoby z poważnymi przewlekłymi chorobami, z nowotworami czy gruźlicą. W takich sytuacjach zawsze najpierw należy zasięgnąć opinii lekarza czy możemy przeprowadzic kurację oczyszczającą.

Dziś, gdy jesteśmy coraz bardziej narażeni na toksyny środowiskowe (w powietrzu, wodzie, pożywieniu, w kosmetykach, przyjmijemy leki, i używki itp.) oczyszczajacy organizm detoks jest jeszcza bardziej ważnym, niż kiedykolwiek wcześniej. Stwierdzenie jednego lub więcej wyszczególnionych poniżej objawów przemawia za przeprowadzeniem oczyszczajacego organizm detoksu:

 • Niewytłumaczalne zmęczenie
 • Spowolnione wydalanie
 • Podrażnienia skóry
 • Niezdrowa, szara (ziemista) cera
 • Alergia
 • Tlące się zakażenia/stany zapalne
 • Wzdęcia brzucha
 • Problemy z menstruacją
 • Problemy z koncentracją, pamięcią i snem
 • Obrzęki wokół oczu i worki pod oczami

Od czego rozpocząć oczyszczanie organizmu?

Najpierw zmniejsz obciążenie organizmu toksynami. Wyeliminuj alkohol, papierosy, nadmiar mocnej kawy, rafinowany cukier i tłuszcze nasycone oraz wszystko to, co działa jak toksyny i jest obciążeniem dla organizmu w procesie zdrowienia. Zminimalizuj stosowanie w gospodarstwie domowym "chemicznych" środków czyszczących oraz "chemicznych" kosmetyków i produktów higieny osobistej (zmywacze, szampony, dezodoranty, preparaty higieny jamy ustnej) i zastąp je w miarę możliwości naturalnymi zamiennikami.
Innym negatywnym elementem dla odzyskania dobrego zdrowia jest stres (zwłaszcza jego, nadmiar określany jako distress). Nadmierny stres wyzwala w naszym organizmie uwalnianie hormonów stresu, takich jak m. in. adrenalina, która w większych ilościach prowadzi do uruchomienia kaskady wolnych rodników i stresu oksydacyjnego oraz spowalnia działanie enzymów detoksyfikujących w wątrobie. Różne techniki relaksacyjne (joga, qigong, medytacja) mogą być prostymi i skutecznymi sposobami na uwolnienie od nadmiaru stresu.

Dlaczego warto wybrać program BodyDetox24?
Istnieje wiele programów i recept oczyszczania organizmu opracowanych w zależności od indywidualnych potrzeb. Każde rzeczywiste oczyszczanie i detoksykacja powinno obejmować neutralizację toksyn i ich usunięcie z organizmu. Usuwanie toksyn może odbyć się następującymi drogami:
bezpośrednio z krwi (krwioupust, pijawki, hemodializa)
przez skórę z potem (wysiłek fizyczny, sauna)
przez płuca z powietrzem wydechowym (hyperwentylacja)
przez nerki z moczem (diureza forsowana płynem, lekami moczopędnymi)
przez przewód pokarmowy z kałem (leki przeczyszczające, lewatywa, płukanie jelit)

Spośród wszystkich narządów biorących udział w oczyszczanie organizmu, do których należą wątroba, nerki, płuca, skóra, śledziona i układ limfatyczny, najpotężniejszym i najbardziej podatnym na regenerację organem jest wątroba. Funkcje odtruwające wątroby dotyczą neutralizacji różnych toksyn, w tym alkoholu i amoniaku (przekształcanie w mocznik), jak również sprzęgania i degradowania hormonów, przemiany leków i różnych substancji, itp.

Składniki aktywne preparatu BodyDetox24 nie tylko aktywnie stymulują funkcje detoksykacyjne wątroby, wspomagając przy tym jej regenerację, ale również działają skutecznie przeczyszczająco i wspomagając usuwanie toksyn przez przewód pokarmowy.

I Faza detoksykacji: obejmuje zachodzące w wątrobie procesy utleniania, redukcji, hydroksylacji, dezaminacji i metylacji. Procesy te wymagają obecności enzymów mikrosomalnych (cytochrom b5 i P-450) i cytoplazmatycznych.

II Faza detoksykacji: polega na przemianie substancji do ich pochodnych glukuronidowych, siarczanowych, taurynowych i glicynowych. Dzięki tym procesom związki lipofilne ulegają przekształceniu w rozpuszczalne w wodzie i mogą ulegać wydaleniu z moczem lub żółcią.

Jak mogę wspomóc program oczyszczania organizmu?

Po zakończeniu kuracji oczyszczającej jest ważne, aby przestrzegać kilku zasad:

 • W dniu oczyszczania zaleca się nie przyjmować żadnych pokarmów przez cały dzień. Jeśli program oczyszczania rozpoczynamy wieczorem, można rano zjeść lekkie śniadanie.
 • Nie przyjmować dodatkowych płynów po przyjęciu pierwszej torebki BodyDetox24. Jednak w przypadku pragnienia, można pić ciepłą przegotowaną wodę.
 • Po zakończonej kuracji przez 1 - 2 dni jedz bardzo lekkie posiłki, bez produktów smażonych, mięsa, chleba, alkoholu i słodyczy.
 • Pij dużo czystej wody.
 • W trakcie kuracji i zaraz po niej nie wolno pić ani spożywać zimnych napoi ani posiłków np. prosto z lodówki!
 • Dobrze jest zachować dietę wegetariańską po kuracji przynajmniej przez 72 godziny: tylko owoce, warzywa i pełne ziarna.
 • Uwzględnij w diecie pokarmy zawierające dużo naturalnnego błonnika.